28 فروردین 1400 - 17 April 2021 -
 
قبل
1 2
بعد
: برای اندیشیدن وقت بگذارید، اما هنگامی که زمان عمل رسید اندیشیدن را متوقف کرده و حرکت کنید.مزایا

طرح توجیهی فنی واقتصادی استفاده از ژنراتورهای گازسوز به عنوان پشتیبان UPS و برق اضطراری در سیستم های بانکی

معرفی ژنراتورهای پایه گازسوز

در صورت قطعی برق و در نتیجه عدم کارکرد بسیاری از دستگاه ها ومصرف کننده های الکتریکی، خسارات مالی وحرفه ای زیادی بر کسب وکار گوناگون و زندگی روزمره برجا می ماند بنابراین ژنراتورهای پایه گازسوزجایگزینی مناسب برای  شبکه سراسری در مواقع اضطراری وقطع برق خواهند بود. در ژنراتور پایه گازسوز در حقیقت همانند بقیه ژنراتورها از نوعی سوخت  جهت استارت و کارکرد موتور استفاده  می گردد و  سپس حرکت رفت و برگشت  پیستون موتور تبدیل  به حرکت دورانی شده و در نهایت از این حرکت دورانی وترکیب با ژنراتورجهت تولید برق استفاده می شود. در این موتورها سوخت تغذیه از نوع گازطبیعی (گاز شهری) میباشد موتور این ژنراتورها 1و2و4و6و8 سیلندر،چهار زمانه وسیستم خنک کاری آنها به صورت آب خنک و هوا خنک می باشد همچنین این موتورها راندمان بالاتر و صرفه جویی اقتصادی بیشتری نسبت به نوع مشابه بنزینی و دیزلی دارند.این ژنراتور ها توانایی 8- 12 ساعت کارمداوم را نیز دارند که در زمانهای فوق اضطراری که مدت زیادی اختلالی درسیستم برق شهری ایجاد شود با توجه به نوع سوخت گاز که تقریبا نامحدود می باشد قابلیت بسیاربالایی برای این نوع ژنراتورهای پایه گازسوز می باشد.

دلایل توجیه فنی ژنراتور پایه گازسوز:

1. امکان استارت اتوماتیک دستگاه:

در بسیاری از موارد لازم است در صورت نبودن اپراتور ، ژنراتور به سرعت در کوتاهترین زمان ممکن استارت خورده و برق مورد نیاز سیستم را تامین نماید این مساله در ژنراتور های اتوماتیک پایه گازسوز پیش بینی شده است و در صورت قطعی برق، ژنراتور به صورت اتوماتیک استارت خورده و در زمانی مابین 25 تا 30 ثانیه مجددا برق مورد نیاز دستگاهها را تامین می نماید این موضوع در بانکها، آزمایشگاه ها، صنعت انفورماتیک ، سیستم های امنیتی و غیره کاربرد زیادی دارد.

2. قابلیت کاهش صدای کار موتور در مدل های سایلنت (کم صدا):

پیش ازاین ، کار با ژنراتور به دلیل صدای بلند ونامناسب آنها دربعضی از مکانها، نارضایتی را برای مشتریان و یا مراکز مسکونی واداری مجاور به وجود می آورد که در سری سایلنت ژنراتور های پایه گازسوز برای حل این مشکل، ژنراتور توسط یک کابین با عایق صوتی کاور شده است و به صورت کاملا محسوسی صدای آن کاهش یافته است.

3. امکان استارت بوسیله باطری:

در ژنراتور های پایه گازسوز سیستم استارت به وسیله باطری و استارتر نیز تعبیه شده است  که به کاربر امکان استارت سریع وراحت را نیز میدهد همچنین باطری در هنگام کار ژنراتور مجددا شارژ میگردد.

 4.دارای تثبیت کننده ولتاژ(AVR):

همانطور که بدیهی است داشتن یک ولتاژ تقریبا ثابت و با تلرانس خطا پایین در بسیاری از مصرف کننده ها حائز اهمیت میباشد و نوسانات شدید ولتاژ موجب خسارت ویا سوختگی مصرف کننده میگردد . در ژنراتور های پایه گازسوز برای جلوگیری از این موضوع تثبیت کننده ولتاژ (AVR)  مکانیکی یا الکترونیکی طراحی ونصب گردیده است به همین دلیل این ژنراتورها بسیارمناسب برای دستگاه های حساس الکتریکی  از قبیل کامپیوترها، سرورها، سیستم های حفاظتی و .... میباشد.

5.عمر کارکرد طولانی تر و هزینه تعمیرات و نگهداری کمتر(25%تا40%عمرطولانی تر نسبت به ژنراتور های دیزلی و بنزینی):

عمر ژنراتور های پایه گازسوز به علت شرایط روغن کاری بهتر نسبت به موتوربرقهای  دیزلی و بنزینی موجود بسیار طولانی تر میباشد. همانطور که می دانید یکی از نتایج روغن کاری جلوگیری از ساییدگی و اصطکاک در قطعات متحرک و سیلندر موتور است و هرچه ساییدگی قطعات کمتر باشد عمر موتور افزایش می یابد. در ژنراتورهای دیزلی و بنزینی به دلیل رقیق شدن فیلم (لایه) روغن و کاهش خواص محافظتی روغن روانکاری، سایش سطوح سریعتر صورت می گیرد، بنابراین استفاده از گاز به این دلیل که از رقیق شدن روغن روانکاری جلوگیری می نماید، عمر مفید قطعات را افزایش خواهد داد.

6. دارای لرزه گیر و ساعت کارکرد دستگاه:

دو عدد از امکانات کاربردی اضافه شده به ژنراتور های پایه گازسوز لرزه گیر وساعت کارکرد دستگاه میباشد که مورد اول از حرکت ، لرزش وجابجا شدن ژنراتور در هنگام کارکرد جلوگیری مینماید ومورد دوم یعنی ساعت کارکرد دستگاه نیز در موارد تعمیر و نگهداری وهمچنین ارائه گارانتی به مصرف کنندگان نقشی اساسی ایفا می نماید.

7. قابلیت کارکرد همزمان با گاز شهری :

در ژنراتور های پایه گازسوز با پیش بینی شیر تنظیم کننده فشارامکان استفاده از گاز شهری قرار داده شده است و کاربر میتواند گاز ورودی به ژنراتور را نسبت به امکانات در دسترس تعیین نماید.

8. ایمنی، راحتی و آسودگی کارکرد با آن:

سوخت مورد نیاز ژنراتور های پایه گازسوز ، گاز طبیعی بوده که توسط خط انتقال گاز شهری به راحتی در اختیار مصرف کننده قرار دارد و معمولا برای مصارف گرمایشی، پخت و پز و..  همه جا در دسترس عموم می باشد.  هر کس براحتی می تواند با وصل شیلنگ گاز به ورودی دستگاه در هر وقت از شبانه روز از مزایای دستگاه استفاده نماید، بنابراین مشکلات موجود موتورهای دیزلی و بنزینی به لحاظ تامین سوخت و پرکردن باک موتورژنراتور را نخواهد داشت. از دیدگاه ایمنی، دیگر نیاز به خرید تجهیزات نگهداری بنزین جهت جلوگیری از خطرات احتمالی آن وجود ندارد. کار با مولدهای پایه گازسوز مانندآبگرمکن گازی یا اجاق های آشپزخانه بوده که با اتصال به شیر گاز می توان ازبرق تولیدی آن به راحتی استفاده نمود.  

آمار بازدیدکنندگان

امروز :
۱۲
دیروز :
۱۶
مجموع بازدید ها :
۱۲۰۸۸۱